..MerhabA..

uzunca bir zaman olmuş buraya dokunmayalı.. sıvası kabarmış bazı kelimelerin.. bazı cümleler nemlenmiş.. yer yer parkeleri kalkmış paragrafların.. havasız kalmış.. öyle çok anı, hatıra var ki bu sayfalarda.. her bir yazı bir diğerinden daha kıymetli.. güzel günlerin hatırı, eski nefeslerin buğusuyla kaplı etrafım.. aylar süren bir seyahatten eve dönmüş gibi hissediyorum şimdi kendimi.. özlemişim buraya dokuduğum harflerin her birini..

artık Istanbul’dayım.. yaklaşık yedi ay oldu taşı toprağı altın kaplamalı olan şehre taşınalı.. gerçekten altın mı değil mi bilmiyorum ama buraya geleli henüz iki ay olmuşken Doğan Yayınevin’de editör olarak çalışan bir arkadaşımın telefonuyla blog’un kaderi de değişti.. dört yıl önce, biriktirdiğim yazıları bir kitapçık haline getirip editörüm Handan Akdemir’e getirmiştim.. yayın kuruluna sunulmuş ama her yazarın heralde en az bir kere duymuş olduğu cevabı duymuştum: yazılar çok güzel ama biz bu tarz bir kitabı yayınlamayı düşünmüyoruz.. çok da umutlu değildim aslında ama yine bir iç burkulması yaşamıştım açıkcası.. ta ki dört yıl sonra Handan beni arayıp: “Kinyas sen kitabını başka bir yayınevinde yayınlattın mı?” diye sorana kadar.. telefonu “yayın kurulu onay verirse biz kitabını yayınlamak isteriz” diyerek kapattığında dönüp şöyle bir baktım Istanbula.. bu şehir ayrı bir dünya dedim kendi kendime.. hep bir sürpriz çıkarıyor karşıma..

sonrasında hızlı bir koşuşturmaca.. yazıların derlenmesi.. yenilerinin eklenmesi, fotoğraf çekimleri, telif sözleşmesi.. derken.. bir kitap doğdu sonunda.. ve yakında kitapçılarda yerini alacak.. sanırım asıl koşuşturmaca da bundan sonra başlayacak..

uzun lafı kısası.. Istanbul ilk golünü attı bana.. Hakan Demirbilek’in alt yapısını yaptığı bu blog, Handan Akdemir’in editörlüğünü yaptığı bir kitaba dönüştü.. pencereleri açtım.. perdeyi duvarın iki yanına ayırdım.. gün ışığı, kedi gibi seriliverdi hemen odanın içerisine.. yepyeni kelimeler, yepyeni harfler, yepyeni yazılarla merhaba demek istedim size.. yazmaya devam edeceğim, mürekkebin nefesi yettiği müddetçe..

Doğan Yayınevinden Handan Akdemir, Ebru Değirmenci, Kerem Efendioğlu, GökçeSu Tamer, Sevi Sönmez ve Deniz Yüce Başarır’a teşekkürlerimle..

Büyükada/ Istanbul

(2) yorum

  2 kişi yorum yapmış

  • burak - Gravatar burak April 24, 2014

   yıllardır okuduğum her okuduğumda tanıdık ama bir o kadar gizemli bu yazıları derleyip kitap haline getireceğini öğrendiğim günden beri sabırsız bir heyecanla bekliyorum.. balkonda çam ağaçlarının dalları arasında korna sesleri içinde bir kaç kuş sesi cıvıltısıyla.. yanımda çayımla ve çayıma şeker olan sigaramla.. kitabı elime alacağım günü bekliyorum.. külü bile kalmadığına inandığım bir aşkı yakmanı bekliyorum.. yanmayı bekliyorum..

  • Su - Gravatar Su May 21, 2014

   Çok sevindim,umarım kısa sürede kitabınız elimize geçer.
   Siz yazmaya biz okumaya devam 🙂 Başarılarınız daim olsun.

  yorum yazabilirsiniz:

  Yorum Kuralları: Basit XHTML kodları kullanabilirsiniz (a href, strong, em, code). Yeni satır ve paragraflar otomatik olarak yaratılır. e-Posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  XHTML: Şu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

  "*" ile işaretlenmiş alanlar boş bırakılamaz.

  *