..Hoş geldin kardeŞ..

beyaz bilgisayar.. iskambil kağıdı gibi.. papazın kıza kaçtığı; valenin kozun üstüne üşüştüğü dünyevi işler mezarlığında, hangi ahval ve şerait içinde olursa olsun, seslendiğinde açılan beyaz bilgisayar.. hiç vedalaşamadığın insanlar gibi.. bir türlü ölümünü kabullenemediğin akrabaların gibi.. karanlıkla aydınlığın bir birine nöbeti devrettiği gibi.. uzun yol gibi.. orhan gencebay gibi.. marlboro gibi.. yeni seri gibi.. aslında kimsenin bir şey anlamadığı, ama herkesin kendinden bir şeyler bulduğu yazılarım gibi.. bazen herkesin kendisini kendisine uzaktan bir akrabaası olarak tanıttığı gibi.. günah gibi.. sır gibi.. evrak gibi.. devlet kapısında beklediğin beyaz bir kağıt, hanene doğan ay gibi.. teoman’ın AŞK KIRINTILARI adlı şarkısı gibi.. tarot gibi.. aslında hiç dolmayan ayın, dolunlaştığı gibi.. adamların bir büyük içip erdiği kafaya, kadınların hiç içmeden ay dönümüyle eriştiği gibi.. sarhoş adamı alttan alır gibi, hastalanacak kadına ya sabır! çeker gibi.. senin gibi yani.. uzaktan tanıdığın ben gibi.. paylaşmadan bölüşmek gibi.. eski bir mevzunun karşına çıkıp seni on ikiden vurması gibi.. sen henüz nereden tanıdığını hatırlayamadan, karşındaki kadının senin gelmişini geçmişini saydığı o an gibi.. kontrollü kontrolsüzlüklerini, iki pamuk arasına sıkıştırıp kendini modifiye ettiğin gibi.. kıydığın can, affettiğin ihanet gibi.. sevmek gibi.. kaybolmak gibi.. ölüp ölüp dirilmek gibi.. bir sahilden bir koya bembeyaz bir yelkenlinin dümeninde yol almak gibi.. saat gibi.. alarm gibi.. yarın sabah işe kim gidecek der gibi.. sonra yarın sabah iş olmadığını hatırlayıp içine çektiğin oh gibi.. o son kadeh gibi.. son nefes, son bakış, son öpücük gibi.. insan gibi.. eskisi gibi.. gençliğin gibi.. beyaz bilgisayarı açtım bugün.. öyle bir hevesle açıldı ki ekran.. okşanmayı bekleyen sokak kedileri gibi.. beyaz bilgisayar.. nereden baksan, en aşağı on yıl geçmiş gibi.. gençliğim gibi.. eski bir düş.. eski bir gülüş.. eski bir dost gibi.. hoş geldin Kinyas.. hoş geldin kardeş.. sanki hiç gitmemişsin gibi..

(0) yorum

  henüz yorum yapılmamış.

  yorum yazabilirsiniz:

  Yorum Kuralları: Basit XHTML kodları kullanabilirsiniz (a href, strong, em, code). Yeni satır ve paragraflar otomatik olarak yaratılır. e-Posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  XHTML: Şu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

  "*" ile işaretlenmiş alanlar boş bırakılamaz.

  *